Не Синевиром єдиним

Не Синевиром єдиним


село синевир


Не Синевиром єдиним

Серед найбільш відомих туристичних принад Міжгірщини одразу спадають на думку Реабілітаційний центр бурих ведмедів та, власне, саме озеро Синевир. Так було донедавна, поки ініціативна Синевирська громада не подала заявку на участь у ґрантовому проєкті від Українського культурного фонду і не довела, що Міжгір’я має безліч цікавинок і йому є чим пишатися.

Як зазначає Мар’яна Місик (проєкт-менеджер): «Це перший проєкт громади, який одразу став успішним. У нас є найвисокогірніше озеро, яке слугує для туристів своєрідним магнітом, але ми прагнемо гармонійно розвивати свій природний та історико-культурний потенціал. Тому й вирішили реалізувати проєкт ̎Синевир. Горяни̎, який по-новому розкаже про наш край».

Варто зазначити, що кожен подорожуючий знайде для себе у цій туристичній пропозиції своє, адже туристу пропонується 4 унікальні маршрути: «Синевир. Духовність», «Синевир. Історія», «Синевир. Традиції» та «Синевир. Промисли».

Більше того, це не просто візуальні екскурсії, Юрій Бабічин, що надзвичайно цікаво розповідає про побут горян та уже зниклу професію бокорашів, запропонує відвідувачам зануритися у минувшину і спробувати власноруч нагострити сокиру чи «приборкати» бокор. Музей лісу та сплаву закохає в себе майстерно виконаною різьбою по дереву, якою оздоблені стелі приміщень, відкриє секрети побудови колиби (ви знали, що вхід у колибу спрямований виключно на південь, а її сторони відповідають сторонам світу?), познайомить з куделею, веретеном та іншим приладдям для прядіння.

Лінія Арпада – для тих, хто захоплюється історією та прагне на власні очі побачити укріплення та переконатися, що життя завжди перемагає смерть, а війна, якою б довгою та кривавою не була, врешті-решт закінчується. Сліди двох світових війн, історичні кордони зниклих держав, пам’ятки єврейської трагедії – це все можна дізнатися з маршруту «Синевир. Історія».

Яка ж Міжгірщина, край, де лісисті гори нагадують застиглих казкових істот, без легенд та переказів? Віра Нірода не лише розповість уже знайомі всім легенди про Синь та Вира, а й відкриє таємницю вічної дівочої вроди. Ці таємниці нашіптують їй русалки, що за легендою мешкають на дні озера, а Віра переповідає туристам.

Варто зазначити, що кілометраж усіх чотирьох маршрутів коливається від 27 до 35 км. Кожен маршрут містить від 8 до 10 туристичних об’єктів. Надзвичайно зручним є те, що подорожуючий може пройти як весь маршрут, так і обрати певні локації (інтерактивна карта допомагає сформувати прогулянку за власними інтересами, а відеоролик полегшує вибір).

Міжгірщина – це не край одного озера. Це місцевість, де можна відчути життя на смак, долучившись до споконвічних традицій: відсвяткувати автентичне Різдво чи Великдень, навчитися співати та танцювати коломийки, грати на трембіті, скуштувати традиційні страви: токан, банош, бринзу; відпочити душею, відвідавши храми, намолені віками. На Синевирському перевалі, з якого починаються усі маршрути, розташована ротонда з неймовірною енергетикою. Туди приходять безліч вірян, щоб попросити простого людського щастя перед іконою «Божої матері-скоропослушниці», привезеної з Афону.

«Проєкт «Інтерпретаційна культурно-пізнавальна мандрівка ̎Синевир. Горяни̎, який був реалізований Синевирською громадаю в межах партнерської програми ̎Культура. Туризм. Регіони̎ Українського культурного фонду Державного агентства розвитку туризму – лише початок. Адже Бог дав великій Україні маленьке Закарпаття, щоб частинка Карпат завжди залишалася у душі туриста, а турист назавжди закохувався і залишав частинку своєї душі у Карпатах», - додає менеджерка Мар’яна Місик.

Незабаром планується запуск сайту, за допомогою якого кожен охочий зможе ознайомитися із запропонованими маршрутами, обрати найцікавіший або сформувати власний та отримати найцінніше для мандрівника – позитивні враження.


Не Синевиром єдиним

Не Синевиром єдиним

Не Синевиром єдиним

Не Синевиром єдиним

Не Синевиром єдиним


2021-10-05
переглядів: 397
джерело: Ольга Томашевська

ДОДАТИ КОМЕНТАР (тільки українською мовою.):

автор:
коментар:


коментарі(2):

2021-10-07 Бонді
Будь ласка, поясніть на основі якого закону прохід до озера платний

2021-10-05 Студений
Молодці синевирці! А де ваші проекти пилипецькі бездельники? Чи ви лиш можете захмарні зарплати за наші податки зпроектувати, у грудні маєте звітувати щось те зробили за рік!!!

свіжі новини:
(синевир)

свіжі коментарі:
(синевир)

всі коментарі

найбільше читають:
(синевир)