Руйнується унікальна лісова дорога, яку відновили п’ять років тому

Руйнується унікальна лісова дорога, яку відновили п’ять років тому


село колочава


Руйнується унікальна лісова дорога, яку відновили п’ять років тому

У 2016-му між двома тупиковими селами – Колочава та Німецька Мокра – відновили стару лісову дорогу протяжністю близько десяти кілометрів, яка була непроїзною кілька десятиліть.

Вона стала єдиним автомобільним сполученням між двома районами – Тячівським і тодішнім Міжгірським. Ґрунтовий шлях, по якому запросто могли рухатися звичайні іномарки й мікроавтобуси, не кажучи вже про позашляховики, в 16 разів скоротив відстань між мешканцями Колочави й Німецької Мокрої, серед котрих є чимало родичів. Раніше, щоб відвідати один одного, їм доводилося робити величезний гак у 160 кілометрів, пише Depo.Закарпаття.

Для відновлення шляху тоді задіяли техніку дорожників, лісгоспів і Національного парку «Синевир» – влаштували водовідведення, розрівняли ґрунтове покриття й підсипали його щебенем. Реалізований проєкт став великим поштовхом для розвитку туризму, адже Колочава вже давно є відомим далеко за межами Закарпаття турцентром, куди щороку навідується багато тисяч туристів, у тому числі з Чехії (в Колочаві певний час жив відомий чеський письменник Іван Ольбрахт, автор книги «Микола Шугай, розбійник» про місцевого опришка). Саме по оновленій дорозі йшла урочиста весільна хода фестивалю «Закарпатська свальба», де головними учасниками були реальні наречені з Колочави та Німецької Мокрої.

На жаль, унікальний фест ОДА закинула, так само, як і лісовий шлях. Уже два з половиною роки покриття не розрівнюють і не підсипають щебенем, а водовідведення не лагодять. Ще рік-два, і дорога знову стане непроїзною, перетворивши Колочаву й Німецьку Мокру в тупикові села. Численні звернення селян про необхідність оновлення ґрунтівки нічого не дають. Цілком можливо, що прокладений п’ять років тому шлях не переживе навіть цю зиму і стане ще одним символом бездіяльності влади.2021-10-10
переглядів: 358
джерело: Ярослав ГАЛАС

ДОДАТИ КОМЕНТАР (тільки українською мовою.):

автор:
коментар:


коментарі(2):

2021-10-11 маркович
колочавська сільрада нехоче лагодити дану дорогу вони лем фестивалі проводять де можна напитися і вкрасти побільше грошей алкаші

2021-10-10 Бентежний
А шо ся у нас не руйнує? У нас посадовці ганьби не мають і лише крадуть і брешуть.

свіжі новини:
(колочава)

свіжі коментарі:
(колочава)

всі коментарі

найбільше читають:
(колочава)